Генічеськ: Навіки пам’ять збережем …

Генічеськ: Навіки пам’ять збережем …

На острові Бірючий є братська могила радянських воїнів. Після визволення від фашистів Генічеськ ще 5 місяців був прифронтовим містом. 

Ворог залишався на Чонгарі і Арабатській стрілці. Звільняти територію 51-ї армії допомагали рибалки, доставляючи на передову через протоку Тонку боєприпаси і продовольство.

9 квітня 1944 року з острова Бірючий на Арабатську Стрілку генічеські рибалки переправили на 12 баркасах десант воїнів, які звільнили Арабатську стрілку. 

В бою загинули 12 захисників, які і поховані в братській могилі на острові.

У 1967 році на братській могилі було встановлено пам’ятник, а його територія огороджена штахетником.

З часом штахетник був зруйнований. 

За ініціативи міського голови Олександра Тулупова у вересні 2017 року група депутатів міської ради відвідали острів Бірючий з метою оцінки стану пам’ятника та штахетника для визначення плану подальших робіт.

Вчора, 03 травня 2018 року, працівники комунальних підприємств, депутати міської ради, працівники ФОП Сенчіло, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Протоієрей Іоанн Щербан, директор Азово-Сивашського заповідника Евгеній Поповчук на чолі з міським головою Олександром Тулуповим здійснили роботи по встановленню нового паркану навколо пам’ятника та пофарбували саму скульптуру.

Виконком Генічеської міської ради висловлює подяку всім, хто взяв участь у цьому заході. 

Пам’ять про події війни повинна зберігатися та передаватись від покоління до покоління. Народ, який не забуває свою історію, який шанує її – гідний щасливої долі.

джерело

Добавить комментарий