У Генічеську відсвяткували 73 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Генічеську відсвяткували 73 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Перемога, свята перемога!» — слова цієї пісні лунали з ранку, 9 травня, на площі Відродження.

У цей День ми згадуємо про тих, хто ціною власного життя захистив світ від нацизму та вшановуємо ветеранів, яких на жаль з кожним роком стає все менше і менше.

З квітами в руках, українською символікою та державними прапорами мешканці міста пройшли по центральним вулицям Генічеська до парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. У колонні були представники різних поколінь військових, які  знають, що таке війна і зараз роблять все можливе для збереження незалежності і миру в Україні. Самий старший з ветеранів — Григорій Тарасов їхав  попереду на своєму скутері, підтверджуючи слова:

 «Не старіють душею ветерани».

У парку мітинг – реквієм відкрив міський голова Олександр Тулупов, який привітав всіх зі святом і згадав про подвиг людей старшого покоління, які назавжди будуть для нас взірцем відваги, мужності та любові до рідного народу і України. 

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять героїв, які в різні роки віддали своє життя за незалежність та цілісність рідної країни.  

Панахиду по загиблим, разом зі священнослужителями Генічеського району, провів благочинний Генічеського округу, протоієрей Іоанн Щербан. Також у  цей день була освячена новозбудована каплиця на честь преподобного Серафима Саровського. Саме в ній запалили свічки скорботи та пам’яті.

Слова вдячності на адресу ветеранів, дітей війни, сучасних героїв, які захищають цілісність нашої держави на Сході України, лунали від голови Генічеської РДА Олександра Воробйова, голови Генічеської районної ради Андрія Євстратова, представника районної організації ветеранів  Дмитра Шаматовського, учасника АТО, заступника військового комісара, майора Романа Приходька.

Усі присутні не стримували сліз коли чули пісні народжені у часи Другої світової війни, які  своєю тематикою  хвилювали людські серця. Їх виконували: Вікторія  Гаркуша, учні Генічеської ШЕВ — Владислав Немитов, Ольга Толчева, Валерія Зюзіна, а також солісти РБК – Андрій Корхут, Аліме Джиляджи і вокальне тріо. Маленькі діти дарували ветеранам квіти і вітали їх зі святом.


Наприкінці мітингу люди поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам. Це віддання шани справжнім героям, котрі в найважливіший момент для країни не злякалися, а стали на її захист від ворога та пожертвували собою заради миру і щастя майбутніх поколінь.

Після мітингу всіх ветеранів запросили до польової кухні. Їх пригощали солдатською кашею, тістечками та лимонадом. А святковий настрій всім присутнім створювали: народний естрадний оркестр «Генічеськ»  та творче об’єднання «Ветеран» РБК.

Люди спілкувалися між собою і говорили про те, що День Перемоги назавжди залишиться для них улюбленим святом, в якому поєднанні скорбота та гордість за свій непереможний народ. Вони дякували всім , хто підготував та провів урочисті  заходи у нашому місті.

джерело

Добавить комментарий