Арабатська стрілка претендує на звання бальнеологічного курорту країни

Арабатська стрілка претендує на звання бальнеологічного курорту країни

Біля села Щасливцеве на Арабатській стрілці є геотермальне джерело просто неба, вхід на яке безкоштовний. У цьому місці з-під землі виходить вода з температурою близько 70°C, проте в басейні вона охолоджується до комфортних 40°. Термальні води мають унікальний хімічний склад, що дає змогу лікувати хвороби судин і серця, нервової системи, псоріаз, опорно-рухового апарату, гінекологічні тощо.

А у водолікарні «Гаряче джерело», що в селі Генічеська Гірка, можна пройти спеціалізоване комплексне амбулаторне лікування.

Мінеральні води, які добувають із глибини 1600 м, містять йод, бром, ортоборну кислоту, що надає їм унікальності.

За словами лікаря водолікарні Миколи Кохановського, індивідуальні йодо-бромні хлоридно-натрієві ванни показані у разі таких захворювань шкіри, як псоріаз, екзема, дерматити, а також артрити і поліартрити.

У басейні з підводно-вертикальним розслабленням і витяжкою хребта лікують захворювання опорно-рухового апарату. Процедура прийняття ванни з лікувальною водою коштує 100 гривень, вертикальне витягування хребта під власною вагою в басейні — 150 гривень.

На жаль, досі так і не запрацював масштабний оздоровчий комплекс, який будують з 2005 року, біля села Щасливцеве на Арабатській стрілці. За задумом його засновника генерального директора Міжнародної клініки відновного лікування доктора медичних наук професора Володимира Козявкіна, це мав би стати міжнародний реабілітаційно-рекреаційний центр, аналог того, що в Трускавці.

Як відомо, Володимир Козявкін на науковій основі розробив унікальну визнану в світі систему інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації пацієнтів з церебральним паралічем, остеохондрозом, а також хворих з наслідками травм і органічного ураження нервової системи.

Арабатська стрілка якнайкраще підходить для розміщення такого комплексу. Про переваги місцевості розповів заступник генерального директора клініки відновного лікування В’ячеслав Білий.

«На території Арабатської стрілки на глибині 1560 метрів є озеро гарячої мінеральної лікувальної води. У ній йод, бром, натрій і багато інших компонентів, — зазначає В’ячеслав Семенович.

— Ця вода дуже добре впливає на пацієнтів із хворобами опорно-рухового апарату і церебральних хворих, адже розслабляє м’язи і значно полегшує роботу лікаря-мануальника з випрямляння хребта, кров швидше надходить у кінцівки, і людина починає рухатися.
Регіон багатий грязями, це один з позитивних моментів відновного лікування. А тепле Азовське море сприяє природному відновленню м’язових тканин, хворий розслаблюється й може робити самостійні рухи в морі. Усі ці чинники в комплексі дають значні позитивні підсумки».

Нині комплекс, розрахований на щорічне лікування п’яти тисяч хворих, до якого належать кілька фактично добудованих об’єктів, готовий на 85%. Зведено його за рахунок коштів клініки Козявкіна та за інвестиційні внески. Але поки що будівництво загальмувало.

Щоб його відновити, потрібна підтримка держави, зокрема приблизно 25 мільйонів доларів на розбудову інфраструктури.

Також необхідне законодавче закріплення участі держави в розбудові об’єкта, ухвалення відповідного закону, який вже два роки перебуває у Верховній Раді. Безумовно, відкриття такого виняткового для України та Європи комплексу привабило б більше туристів і тих, хто потребує лікування.

Отже, природні цілющі багатства Херсонського краю оздоровлюють, лікують, повертають життєві сили. А ще — приваблюють туристів та інвесторів, поповнюють місцеві бюджети. Виходить, перспективи розвитку оздоровчого й медичного туризму на Херсонщині безмежні. Слід лише розумно скористатися тим безцінним надбанням, що подарувала природа цьому краю.

Олена ІВАШКО
«Урядовий кур’єр»

Добавить комментарий