Вже майже рік на території нашого міста надає послуги соціальне таксі «Спроможна громада «Рідна земля»!

Вже майже рік на території нашого міста надає послуги соціальне таксі «Спроможна громада «Рідна земля»!

Вже майже рік на території нашого міста надає послуги соціальне таксі «Спроможна громада «Рідна земля»!

Команда підприємства організації інвалідів України «Спроможна громада  «Рідна Земля» із самого початку, коли планувала запуск проекту, дуже сподівалась, що він сприятиме інклюзії людей, що мають інвалідність, та зробить місто хоч трішки доступнішим для маломобільних громадян.

Чи виправдались сподівання? На яких саме умовах працює соціальне таксі сьогодні?  Та чи зростає попит на дану послугу?

Про все це розповість директор ПОІУ «Спроможна громада  «Рідна Земля»  Валерій Безверхий:


«За цей рік ми подолали  чимало перепон, аби мати змогу надавати цю важливу послугу якісно та стабільно. Із самого початку ми за кошти благодійників  придбали спеціалізоване авто, яке оснащене спеціальним гідропідйомником. Довго намагались отримати ліцензію.

І поки чекали, працювали в експериментальному режимі, надаючи послуги безкоштовно. Ми стикались з новими випробуваннями на якість та із ситуаціями, де треба було реагувати швидко та оперативно.

По-перше, так як послуга була безкоштовною, надходило дуже багато викликів. Паливо все дорожчало, і кошти, виділені представниками соціального бізнесу на старт проекту, поступово закінчувались.  Ми розуміли, що не можемо возити всю обширну маломобільну групу населення (людей похилого віку, вагітних жінок), тому прийняли рішення надавати послуги лише візочникам. Адже, громадяни, які пересуваються на візках, мають проблеми із пересуванням міським транспортом та замовленням таксі.

Це рішення допомогло нам продовжити надавати послугу більш ефективно, акцентуючись на цільовій аудиторії, яка потребувала послуг. Разом з тим воно викликало шквал критики та обурень, адже залишилось багато людей, які не мають можливості пересуватись самостійно і не користуються візками (або принципово, або через брак коштів придбати візок).

Наступним рішенням нашої команди було придбати черговий візок, який легко складається та завжди знаходиться в автомобілі.  Далі ми зрозуміли, що і це рішення було вірним.

Ми приймали багато замовлень від мамочок, які возили діточок на реабілітації, людей, які виписувались із лікарень, і просто дзвонили пересічні громадяни, яким треба було дістатись  до загальноміських, розважальних  або державних будівель.

Ми бачили, що послуга дійсно приносить користь людям. Чули позитивні відгуки, але також була і раціональна критика. Машину треба було вдосконалювати зсередини задля більш комфортного пересування наших пасажирів. Ми, дослухавшись порад, оперативно взялись до справи  - зробили додаткові поручні та ремені кріплення.

Згодом, ми отримали ліцензію, що надало нам право здійснювати перевезення пасажирів на комерційній основі, але за доступним тарифом. Щойно ми перейшли на платну основу, кількість замовлень різко впала.

Та почавши партнерство із міською службою таксі «Економ таксі», яка надає нам інформаційні послуги, відсоток замовлень почав збільшуватись.

Сьогодні соціальне таксі надає послуги щоденно та за доступною ціною! Але, бажано здійснювати замовлення заздалегідь, аби ми могли оптимально будувати сітку замовлень.

І ще! Гарна новина – Херсонська міська рада як із самого початку, так і до сьогодні, підтримує наш проект та всіляко сприяє його розвитку!

У наступному році планується купівля ще одного спеціалізованого авто, а в найближчий час розглядатиметься питання фінансового супроводу проекту, а саме – часткова компенсація  витрат за паливо.

Херсонці, ми дійсно хочемо допомагати нашому місту ставати доступнішим для всіх верств населення. Різні можливості, але однакова доступність для кожного.

І хай допоможуть нам в цьому, спочатку Бог, а потім і партнерські організації, благодійники, активні діячі, волонтери. Тільки, спільними зусиллями ми можемо зрушити з місця  корабель, який трішки осів на дно».

Источник

Добавить комментарий