Вибори, вибори. Хто вже стартував у Херсоні?

Вибори, вибори. Хто вже стартував у Херсоні?

Президентська кампанія ще не почалася, але агітаційні постери з портретами і обіцянками майбутніх кандидатів вже висять по всій країні. «Продають» себе політики з прицілом відразу на дві виборчі кампанії — і президентську, і парламентську. Не винятком стала й прикордонна з окупованим Кримом Херсонщина. 

Проїхавши лише основними вулицями обласного центру ми нарахували більше сотні бордів з ознаками політичної реклами. Центр журналістських розслідувань перевірив, які політичні сили найактивніші у прикордонному регіоні та хто вже «засіває» округи.

31 березня 2019 року українці обиратимуть президента, а на 27 жовтня 2019 року заплановані вибори до Верховної Ради України 9-го скликання. Наразі маємо: система, за якою обиратимуть нардепів, залишається старою, змішаною,  до парламентської кампанії – ще рік, датою виборів, за Конституцією, є остання неділя жовтня, але Верховна Рада ще не призначила чергові вибори, після чого і стартує виборча кампанія. Попри це агітаційна політична кампанія – у розпалі. Зрозуміло, що оплачується вона не з передвиборчих фондів – їх ще не створено.

Прикордонна з окупованим Кримом Херсонська область, відповідно до змішаної системи парламентських виборів, поділена на 5 мажоритарних виборчих округів. Як згадує голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий, така «нарізка» округів теж була однією із схем для впливу на результати голосування.

Источник

Добавить комментарий