На прикордонних територіях Херсонщини День Соборності відзначили по-особливому – яскраво та патріотично (ФОТО)

На прикордонних територіях Херсонщини День Соборності  відзначили  по-особливому – яскраво та патріотично (ФОТО)

Україна ще з давніх-давен мріяла крокувати світом самостійно, сподіваючись на сили єдиного народу, насолоджуючись свободою та державністю.

Та мрії, як відомо, здійснюються, і розпочалося це на початку 1918 року.  Так, з приходом січневих морозів у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Крім того, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка,  території якої  входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії.

Січень став стартовим і вже до кінця 1918 року, в грудні, у Фастові лідери цих двох держав змогли реалізувати ідею і підписали своєрідний поєднувальний договір, який увійшов у нашу сучасну історію як «Акт злуки».

22-го січня 1919 року Акт був публічно оприлюднений у Києві на Софійській площі.

Переживаючи складні часи, які рахуються десятиліттями, 22 січня 1990 року мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Саме так вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

Після визнання України незалежною 21 січня 1999 року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.

На сьогоднішній день, не дивлячись на тиск збоку країни-агресора, на чисельні втрати життів на Донбасі, на бідність, українці не змінили своє ставлення до своєї Батьківщини – вони так само, як і багато років потому, готові стояти горою за свою державу, залишаючись єдиним народом.

До речі, сьогодні, 22 січня 2019 року, це яскраво підтверджує, насамперед,  не те, як відзначають День Соборності у Києві чи Львові, а те, що цю визначну історичну дату поважають на кордоні з окупованим Кримом.

На фото видно, як жителі прикордонних територій у день сторіччя Соборності розстелили блакитно-жовтий стяг. Погодьтеся, це не тільки радує око – це гріє душу!

Будьмо єдиними, і не тільки у День Соборності!

Любимый Херсон

Добавить комментарий