Передача земель за межами населених пунктів об’єднаним громадам Херсонщини триває - у дії децентралізація

Передача земель за межами населених пунктів об’єднаним громадам Херсонщини триває - у дії децентралізація

Усі, хто досі сумнівалися у такій реформі, як децентралізація, мають знати, що вона приносить свої результати, у тому числі у розрізі розподілу земельних ділянок.

Так, донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що є в межах забудови їх населених пунктів. Землею за їх межами розпоряджалася держава. Громади не завжди знали, хто поруч з ними орендує землю і чи платить взагалі податки, а, отже, втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій.

Завдяки децентралізації ситуація різко змінилася: незважаючи на те, що урядовий законопроект, який би внормував питання передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад, спочатку не був підтриманий парламентом,  Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом знайшов оптимальне юридичне рішення в межах діючого законодавства щодо передачі земель об’єднаним громадам.

Що громадам Херсонщини з того?

Минулого року 26 об’єднаних громад Херсонської області отримали у комунальну власність 94903 га земель сільськогосподарського призначення. Ще 2 об’єднані громади в області створилися нещодавно – Новокаховська та Новорайська. Їм Уряд планує передати 6339 га земель за межами населених пунктів у комунальну власність. Все це дає шанс громадам створювати фінансові "подушки" на нагальні потреби, а також бути максимально привабливими для інвесторів.

Як бачимо, процес передачі земель громадам продовжується, адже формування нових об’єднаних громад теж в дії.

«Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом. Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоб спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро і раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе в громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця», - підкреслив Володимир Гройсман.

Добавить комментарий